Ostatnie komentarze

Ogród Isola Bella: Ogród jest piękny, byłem tam i widziałem. Autor doskonale ujął każdy szczegół. Jestem pełen podziwu.

Aloes: Artykuł bardzo ciekawy, dowiedziałam się wiele ciekawych informacji na temat Aloesu:)

:

Warto przeczytać
Szybkie i proste w obsłudze oprogramowanie do projektowania ogrodów
Zostań redaktorem!
Czy warto inwestować w sztuczny trawnik?
dodał: oogrodzie.pl data: 22.07.2014

Idealny ogród, balkon, taras? Wszystko jest możliwe. W osiągnięciu stanu doskonałości może nam pomóc sztuczny trawnik. Wielu z nas uważa, że inwestycja ta nie jest warta zachodu. W końcu to, co wyhodujemy sami sprawia nam o wiele większą radość i oczywiście jest naturalne, co jest dużym plusem. My uważamy, że sztuczna trawa – dotychczas kojarzona tylko i wyłącznie z boiskami – może bez problemu na stałe zagościć w naszych domach.

Sztuczna trawa posiada wiele zalet, które pod pewnymi względami, stawiają ją nad tą naturalną. Na początku warto powiedzieć, iż wygląda ona zawsze świeżo i żywo – długotrwałe upały i susze nie są jej straszne. Również bardzo ważne jest utrzymanie trawnika w czystości, a to w przypadku tworzywa sztucznego jest zdecydowanie prostsze. Wystarczy je odkurzyć bądź przepłukać wodą. Tu należy wspomnieć, iż taka trawa cechuje się niezwykle dobrą przepuszczalnością wody, oznacza to, że ta natychmiast wsiąka nie tworząc kałuż. W zapomnienie odchodzą takie czynności jak koszenie, grabienie oraz nawożenie. Co za tym idzie oszczędzamy na zakupie kosiarki oraz na zużyciu wody. Nie musimy martwić się szkodnikami – krety nie są w stanie przebić się przez sztuczną warstwę.

Mamy dzieci, nie chcemy marnować czasu na pielęgnacje trawy naturalnej na naszym tarasie – zakup sztucznej nie tylko sprawi, że zyskamy więcej czasu dla siebie, ale również pozwoli utrzymać czystość. Niewątpliwą zaletą jest to, iż tkanka ta nie brudzi. To, co jednak w większości przypadków decyduje o jej zakupie to estetyka. Piękny trawnik o różnych kształtach i rozmiarach jest marzeniem wielu z nas. Odporna na warunki atmosferyczne, łatwa w utrzymaniu, zajmuje mało miejsca, zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. Wszystkie te cechy przemawiają za inwestycją w sztuczną trawę.

Wszyscy Ci, którzy mają na uwadze aspekty ekologiczne powinni być świadomi tego, że sztuczna trawa jest przyjazna dla środowiska – nie wymaga używania szkodliwych pestycydów i nadaje się do powtórnego wykorzystania.

Artykuł przygotowany przez: oogrodzie.pl
oceń artykuł 0 / 0

Komentuj, oceniaj i zbieraj punkty.

Napisz komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się