Ostatnie komentarze

Ogród Isola Bella: Ogród jest piękny, byłem tam i widziałem. Autor doskonale ujął każdy szczegół. Jestem pełen podziwu.

Aloes: Artykuł bardzo ciekawy, dowiedziałam się wiele ciekawych informacji na temat Aloesu:)

:

Warto przeczytać
Wrzosy przed domem Wrzosy
Zostań redaktorem!
Dekoracja świąteczna balkonu
dodał: oogrodzie.pl data: 13.01.2016

W naszych skrzynkach balkonowych na ogół zamieszkują rośliny jednoroczne, które zimą znikają z pola widzenia. Wtedy albo zabieramy skrzynki do domu albo sadzimy w nich coś, co mamy nadzieję, przetrwa w niezłej kondycji zimę. Proponujemy posadzić wrzosy lub owocującą na czerwono gaulterię. Jeśli mamy skrzynki nieco większe możemy pomyśleć o skimmi, która w zimie będzie miała różowe kwiaty, albo o krzewach z kolorowymi owocami, które można kupić przycięte tak, aby eksponowały bogactwo kolorowych koralików, np. ostrokrzewy czy ogniki.


Jeśli w skrzynkach nie było pelargonii czy surfinii, a np. trawy możemy je zostawić na zimę dodając im bardziej świąteczne towarzystwo. Wystarczy wetknąć w skrzynkę kilka gałązek derenia, które dodadzą czerwieni naszej kompozycji np. z kostrzewą siną. Jest ona trawą zimozieloną i zachowa kolor przez zimę. Derenie możemy dobrać tak, że gałęzie będą w kolorze czerwonym, jasno zielonym i żółtym.


Możemy także użyć gałązek brzozowych i pomyśleć o białej zimowej dekoracji naszego balkonu, szczególnie, że możemy jeszcze długo tęsknić za śniegiem. Jeśli kupimy kilka sztucznych liści z imitacją śniegu będą one świetnie korespondowały z bielą pni brzozy. Brzozowe patyki mogą stworzyć też ażurową przesłonę, dzięki której na 9 piętrze bloku zaczniemy mieć wrażenie, że za oknami rozciąga się ogród zaglądający nam do mieszkania.


Jeśli jesteśmy właścicielami większych iglaków hodowanych w dużych donicach, powinniśmy je ustawić tak, żeby były widoczne  z okien najczęściej używanych pomieszczeń. Na naszych zatkniętych patykach brzozowych lub na gałęziach naszych iglaków możemy posadzić kilka ptaszków i zawiesić miniaturki karmników. Oczywiście całości doda najwięcej uroku sznur światełek choinkowych. Część z nich możemy rozwiesić na brzózkach, a część, szczególnie te o cieńszych kablach, rozsnuć w trawach czy wrzosach. Taka dekoracja będzie zdobiła nie tylko, kiedy za oknem zapadnie ciemność, ale też w ciągu dnia.


Możemy w sklepach kupić do dekoracji balkonu mnóstwo sztucznych ozdób, ale możemy także sami przygotować kilka. Wystarczy wybrać się po gałęzie dziej róży, głogu czy śnieguliczki. Dla utrwalenia albo zmiany barwy gałązek możemy je spryskać lakierem lub np. białą farbą akrylową. A jeśli nie lubimy sztucznych ozdób wystarczy na parapecie postawić skrzynkę z kilkoma cyprysikami.

 

Artykuł przygotowany przez: oogrodzie.pl
oceń artykuł 0 / 0

Komentuj, oceniaj i zbieraj punkty.

Napisz komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się